Нові інструменти: інвестиції в ф’ючерси в деталях

В початок 2010 року на Українській біржі (УБ) були запущені унікальний для України інструмент, що дозволяє трейдерам заробляти надприбутки навіть на падающем ринку — на майбутнє на індекс Української біржі. За рік цей інструмент став самим ліквідним на фондовому ринку країни, а обсяги торгів перевищили 100 млн. Гривень

Сегодня об’єм терміну ринку, на якому торгуються фінансові ф’ючерси, майже на третину перевищує обсяг фондового ринку, на якому торгуються акції та інші цінні папери. К примеру, по состоянию на 19.02.2015 г. Їх долари в обсязі торгів на українському біржі становили 58% та 42% відповідно — інвестиції в Київ.

При цьому совсем недавно, у січні-2015 року термінове ринок поповнився новими інструментами — на УБ з’явився валютний курс на курс «гривня-долар США» та майбутні ціни на одну трійку одиниць афінiрованого золота. Розпочав курс гривні до долара США і до євро також Фондова біржа «Перспектива» — але 6 лютого вона заздалегідь забезпечила їх виконання.

Механізм торгівлі ф’ючерсами на курсах валют і на золото нічим не відрізняється від торгівлі futures на індекс акцій на українському Біржі, докладно описаний Prostobank.ua раніше. Різниця між інструментами — тільки в базовому активі. «Ф’ючерс на Індекс UX відображає очікування учасників торгів з динаміки курсів акцій підприємств України. І в момент розрахунку прибутку або збитку трейдера по ф’ючерсу на Індекс UX буде залежати від значення Індексу за підсумками торгів акціями на «Українському біржі». По ф’ючерсу на долар-гривню — розрахункова ціна визначається значенням курсу долара-гривня, встановленої на міжбанківському валютному ринку. То є оба эти показателя — Индекс UX и курс гривны — отражают состояние экономики страны, но один с точки зрения фондового рынка, другой — со стороны валютного. А ф’ючерсні контракти на ці показники дають можливість заробляти на їх зміні та хеджирують ризики », — пояснює Наталя Слободчікова, перший заступник голови правління української біржі.

Читайте так же:

Комментарии запрещены.

Контроль стройматериалов